26.10.2019 (Webnoviny.sk) – Český basketbalista Tomáš Satoranský sa teší z prvého triumfu v novom pôsobisku v NBA. Jeho Chicago v druhom zápase aktuálnej sezóny zvíťazilo na palubovke Memphisu 110:102, hoci počas zápasu zaostávalo aj o 14 bodov. Satoranský odohral takmer 22 minút a k triumfu slávneho tímu prispel 9 bodmi, 2 asistenciami a 3 doskokmi.

Ofenzívnym lídrom víťazov bol Zach LaVine s 37 bodmi a štyrmi trojkami. Jedným zo strojcov výsledkového obratu bol aj mladý nováčik v drese Bulls Coby White, autor 25 bodov, až 21 dosiahol v druhom polčase.

“Je sebavedomý, s loptou si rozumie a hrá to, čo vie,” pochválil Whita tréner Jim Boylen. “Vedel som, že bude veľmi dobrý, Ukázal, že sa nebojí a to je podstatné,” zdôraznil Zach LaVine na adresu iba 19-ročného spoluhráča.

Víťazstvo Lakers

Prvé víťazstvo v sezóne oslavuje Los Angeles Lakers a veľkú zásluhu na tom má LeBron James. Svoj tím nasmeroval za domácim triumfom nad Utahom 95:86 bilanciou 32 bodov, 10 asistencií a 7 doskokov.

Srbský pivot Nikola Jokič nečakal dlho na prvý triple-double v súťažnom ročníku. Na víťazstve svojho Denveru nad Phoenixom 108:107 po predĺžení sa podieľal 23 bodmi, 14 doskokmi a 12 asistenciami.

Dončič s triple-double

Dvojciferný bol v troch základných štatistikách v piatok aj slovinský rozohrávač Dallasu Luka Dončič. Aj vďaka 25 bodom, 10 doskokom a 10 asistenciám v jeho podaní Dallas zdolal New Orleans 123:116. Dončič si pripísal deviaty triple-double v kariére, stihol to ešte pred dovŕšením 21. narodenín.

Dallas má z dvoch zápasov dve víťazstvá, čo je pre Mavericks najlepší vstup do sezóny od roku 2004. “Všetci sme šťastní po tomto víťazstve, ale je to len začiatok sezóny. Musíme sa udržať na víťaznej vlne,” uviedol Luka Dončič.

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Lakers oslávili prvý triumf v novej sezóne NBA, Dončič a Jokič sa blysli s triple-double © SITA Všetky práva vyhradené.