4.10.2019 (Webnoviny.sk) – V ôsmich štvrtkových zápasoch druhého hracieho dňa 93. ročníka NHL sa predstavili štyria slovenskí hokejisti a dvaja z nich aj boli strelecky úspešní.

Prvý slovenský gól v novej sezóne zámorskej profiligy strelil Tomáš Tatar. Útočník Montrealu v 25. min na ľade Caroliny v presilovke znížil náskok domácich na 1:2.

Domáci sa napokon zásluhou obrancu Dougieho Hamiltona tešili z víťazstva 4:3 po samostatných nájazdoch. Tatar bol so šiestimi streleckými pokusmi na bránku súpera najaktívnejším hráčom svojho tímu.

Černák spečatil triumf

V súboji Tampa Bay – Florida sa z víťazstva 5:2 tešili favorizovaní domáci a ich triumf spečatil 46 sekúnd pred koncom tretej tretiny slovenský obranca Erik Černák.

Dvadsaťdvaročný košický rodák presne namieril cez všetky čiary do prázdnej bránky hostí. Černák absolvoval v prvej obrannej dvojici po boku Ryana McDonagha solídnu porciu vyše 22 minút a okrem gólu si pripísal aj 1 “hit“, 1 zablokovanú strelu a 1 plusový bod.

Chára hral proti Sekerovi

Súboj Dallas – Boston (1:2) priniesol priamu konfrontáciu dvoch slovenských obrancov. Na konci sa z víťazstva tešil 42-ročný kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý začal svoju 22. sezónu v NHL s bilanciou 19:24 min, 3 strely, 3 zablokované strely, 2 trestné minúty.

Sekera vo svojom prvom súťažnom zápase v drese Dallasu odohral 21:53 min, trikrát vystrelil a rovnako zablokoval tri strely súperových hráčov.

NHL – výsledky

štvrtok

Tampa Bay – Florida 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
* Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:14 min, 1 gól, 1 strela na bránku, 1 “hit“, 2 zablokované strely, 1 plusový bod

New York Rangers – Winnipeg 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)

Pittsburgh – Buffalo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Colorado – Calgary 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

Nashville – Minnesota 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)

Dallas – Boston 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
* Andrej Sekera (Dallas) odohral 21:53 min, 3 strely, 3 zablokované strely

* Zdeno Chára (Boston) odohral 19:24 min, 3 strely, 3 zablokované strely, 2 trestné minúty

Carolina – Montreal 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)
* Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:41 min, 1 gól, 6 striel, 1 “hit“, 1 zablokovaná strela

Anaheim – Arizona 1:2 (1:0, 1:1, 0:0)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Súboj Slovákov v NHL pre Cháru, Černák skóroval a Tatar bol najaktívnejším hráčom Montrealu © SITA Všetky práva vyhradené.