29.10.2019 (Webnoviny.sk) – Dva pondelkové zápasy NHL nepriniesli v akcii žiadneho slovenského hokejistu. Vancouver doma prevalcoval Floridu 7:2 a zastavil jej sériu ôsmich zápasov so ziskom minimálne bodu. Už prvá tretina so skóre 5:1 prakticky rozhodla, J.T. Miller strelil dva góly, Elias Pettersson a Alexander Edler pridali po tri asistencie.

Arizona prehrávala v Buffale 0:2

Brankár Thatcher Demko mal 29 zákrokov. Po prvý raz od decembra 2011 sa stalo, že Canucks strelili päť a viac gólov v troch zápasoch po sebe

Buffalo viedlo v 12. min prvej tretiny nad Arizonou 2:0, ale napokon prehralo 2:3 po nájazdoch. Bola to vôbec prvá domáca prehra Sabres v tejto sezóne po predchádzajúcich piatich víťazstvách. Arizona vyhrala šiesty z ostatných siedmich zápasov vrátane troch zo štyroch na klziskách súperov.

V jej drese si gól aj asistenciu pripísal Conor Garland, v nájazdoch bol úspešný Nick Schmaltz.

Eichel skóroval na narodeniny

Útočník Buffala Jack Eichel síce v deň 23. narodenín strelil gól, ale víťazstva sa nedočkal. Jeho tím napriek prehre zostal na čele NHL s 20 bodmi.

“Vždy je náročné absolvovať ´trip´ za súpermi z východu, preto si veľmi vážime naše tri víťazstvá zo štyroch zápasov. Podobný výjazd za súpermi sme mali na konci minulého roka a ten nám nevyšiel. To nás v konečnom dôsledku stálo, že sme chýbali v play-off,” zhodnotil Conor Garland na webe NHL.

“Nemôže sa stať, že doma pustíme vedenie 2:0. Mali sme pridať ešte jeden gól,” posťažoval sa Jack Eichel. “Naša hra potrebuje rýchlosť, pohyb a korčuľovanie. Našu energiu sme však nevyužili tak, ako bolo treba. Dnes sme tak trochu narážali do stien,” zhodnotil tréner Buffal Ralph Krueger.

Výsledky – NHL

pondelok

Buffalo – Arizona 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Vancouver – Florida 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vancouver zničil Floridu, Arizona otočila zápas v Buffale © SITA Všetky práva vyhradené.