2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Štvrtkový odvetný zápas 2. predkola futbalovej Európskej ligy 2019/2020 medzi rumunským tímom CS Universitatea Craiova a maďarským mužstvom Honvéd Budapešť poznačilo škandalózne správanie fanúšikov.

Kontaktovali centrálu UEFA

Neďaleko severoírskeho rozhodcu Arnolda Huntera explodoval krátko pred koncom stretnutia delobuch vhodený z tribúny. Incident sa udial v závere predĺženia počas strkanice hráčov na hracej ploche.

Manažér Honvédu Giuseppe Sannino chcel zo situácie hneď vyťažiť a požiadal o predčasné ukončenie zápasu, ktoré by znamenalo kontumačné víťazstvo aj postup Maďarov. Prítomný pozorovateľ Európskej futbalovej únie (UEFA) dokonca kontaktoval centrálu strešného orgánu futbalu na “starom kontinente“. V oboch dueloch, v prvom v Maďarsku ani v odvete v Rumunsku, gól nepadol.

Zápas po prestávke dohrali

Po vynútenej prestávke, ktorá trvala približne 30 minút, pokračoval zápas ďalej, zraneného arbitra Huntera však zastúpil štvrtý rozhodca.

CS Universitatea Craiova napokon v rozstrele zo značky pokutového kopu triumfoval 3:1 a postúpil do 3. predkola EL. V ňom sa však pravdepodobne nebude môcť spoľahnúť na podporu svojich fanúšikov, keďže po tomto incidente sa dá očakávať finančný postih aj uzavretie štadióna rumunského klubu.

Viac k témam: Európska liga UEFA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Zápas Európskej ligy poznačili nechutnosti, delobuch z tribúny zasiahol rozhodcu © SITA Všetky práva vyhradené.