14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ocenenie Kanoista roka 2021 získali Erik Vlček a Jakub Grigar, obaja vlani na OH v Tokiu získali medaily.

Skúsený 40-ročný Vlček bol so Samuelom Balážom, Denisom Myšákom a Adamom Botekom súčasťou bronzovej posádky K4 v rýchlostnej kanoistike, o 16 rokov mladší Grigar si vo vodnom slalome vyjazdil olympijské striebro v súťaži kajakárov. Oboch ocenili na štvrtkovej slávnosti v bratislavskom Slovenskom olympijskom a športovom múzeu.

Dominancia v kategórii singlkanoistov

Slovenskí reprezentanti pod hlavičkou Slovenskej kanoistiky dosiahli vlani ďalšie výrazné úspechy. Na domácom svetovom šampionáte v Čunove potvrdil slovenskú dominanciu v kategórii singlkanoistov Alexander Slafkovský.

Dve cenné medaily získali slovenskí rýchlostní kanoisti na majstrovstvách sveta v Kodani na polkilometrovej trati. O striebornú sa zaslúžil štvorkajak v zostave Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek, pričom tomuto úspechu možno dať prívlastok mimoriadny. Najmä preto, že títo kajakári zopakovali rovnaký výsledok z júnových ME v Poznani a vďaka nim je Slovensko jediná krajina, ktorá získala v olympisjkom roku v K4 kovy zo všetkých troch veľkých podujatí. Navyše na majstrovstvách Európy v Duisburgu sa presadila kajakárka Mariana Petrušová, ktorá získala bronz na kilometrovej trati,” referuje SLovenská kanoistika v tlačovej správe.

Talenty zbierajú pozoruhodné výsledky

Okrem skúsených pretekárov má Slovensko v rýchlostnej kanoistike aj vo vodnom slalome viacero talentov, ktoré už zbierajú pozoruhodné výsledky.

Výnimočný výkon sa v roku 2021 podaril slalomárke Zuzke Paňkovej, ktorá na európskom šampionáte juniorov vyhrala disciplínu K1 aj C1 a na majstrovstvách sveta brala bronz v K1. Rýchlostná kanoistika má výnimočný talent v Bianke Sidovej, ktorá si na juniorských majstrovstvách Európy vybojovala 2. miesto K2 500m a 3. miesto K1 1000m a rovnaké kovy si priniesla aj z juniorského sveta – 2. miesto v K1 1 000m a 3. miesto K2 500m,” doplnila Slovenská kanoistika.

Do Siene slávy SK uviedli in memoriam Petra Nagya, niekdajšieho reprezentanta vo vodnom slalome.

Viac k témam: Anketa Kanoista roka
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlček a Grigar sa stali kanoistami roka, medzi ženami uspeli Mintálová a Petrušová © SITA Všetky práva vyhradené.