29.1.2020 (Webnoviny.sk) – Po Rogerovi Federerovi a Novakovi Djokovičovi postúpil do semifinále dvojhry mužov na Australian Open v Melbourne aj Nemec s ruskými rodičmi Alexander Zverev.

Turnajová sedmička si poradila s pätnástkou žrebu Švajčiarom Stanom Wawrinkom za 139 minút 1:6, 6:3, 6:4, 6:2. Dvadsaťdvaročný rodák z Hamburgu sa po prvý raz v kariére prebojoval medzi štyroch najlepších hráčov v Austrálii aj celkovo na turnajoch tzv. veľkej štvorky. Počká si na víťaza zápasu Rafael Nadal (Šp.-1) – Dominic Thiem (Rak.-5).

Zverev prehral prvých päť gemov zápasu a po 16 minútach to vyzeralo na jeho minidebakel. Prvý set už nezachránil, ale s pribúdajúcim časom získal istotu na rakete a mohol sa oprieť o kvalitné podanie. A najmä Wawrinkovi narušil jeho herný systém.

Odkedy Zverev v ôsmom geme druhého setu svojho súpera po prvý raz brejkol, bol lepším hráčom na kurte. Otočil na 2:1 na sety a 34-ročný Švajčiar v závere odišiel fyzicky aj mentálne. Wawrinka v predchádzajúcom kole vyradil v piatich setoch jedného z favoritov na celkový triumf Rusa Daniila Medvedeva a tento náročný zápas zanechal na ňom stopy. Urobil 39 nevynútených chýb a až päťkrát prišiel o svoje podanie.

Wawrinka je víťaz Australian Open z roku 2014 a vo štvrťfinále si zahral po piaty raz. Vo štvrťfinálovej fáze turnaja sa lúčil aj vlani na Roland Garros v Paríži a US Open v New Yorku.

Australian Open 2020 – dvojhra mužov – štvrťfinále

streda

Alexander Zverev (Nem.-7) – Stan Wawrinka (Švaj.-15) 1:6, 6:3, 6:4, 6:2

Rafael Nadal (Šp.-1) – Dominic Thiem (Rak.-5)

Viac k témam: Australian Open 2020, Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Zverev vo štvrťfinále Australian Open vyradil Wawrinku, Nadal hrá proti Thiemovi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.