10.6.2023 (SITA.sk) – Slovenský reprezentant Matej Benuš obsadil skvelé 2. miesto v sobotňajšej súťaži kanoistov na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji.

Vo finále, do ktorého postúpil z predpoludňajšieho semifinále vďaka piatemu najlepšiemu času, predviedol výbornú jazdu a tá mu napokon vyniesla umiestnenie na stupňoch víťazov.

Pred 35-ročným strieborným medailistom z OH 2016 v Riu de Janeiro sa v českej metropole umiestnil akurát prvý Slovinec Benjamin Savšek, za ktorým Beňuš zaostal o 3,61 s. Na tretej priečke skončil Francúz Jules Bernardet (+5,25 s).

Medzi kanoistkami sa z triumfu radovala fenomenálna Austrálčanka Jessica Foxová. Slovenke Zuzane Paňkovej sa vo finále ušla konečná 6. pozícia s mankom 7,47 s na víťazku.

Soňa Stanovská obsadila v semifinále 27. priečku a neprebojovala sa do finálovej desiatky. V mužskej kategórii podobe dopadol Marko Mirgorodský. Klasifikovali ho na 13. priečke a nebyť dotyku na 15. bránke, skončil by v semifinále piaty tesne pred šiestym Beňušom.

Viac k témam: Svetový pohár vo vodnom slalome
Zdroj: SITA.sk – Matej Beňuš obsadil v pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe skvelé druhé miesto © SITA Všetky práva vyhradené.