22.2.2020 (Webnoviny.sk) – Šprintér Ján Volko si necelých 19 hodín po slovenskom rekorde 6,55 s v behu na 60 m na piatkovom mítingu v Madride jasne vybojoval v bratislavskej hale Elán v sobotu popoludní štvrtý domáci halový titul za 6,71 sekundy pred Šimonom Bujnom (6,79) a Jakubom Bendom (6,84), synom svojej trénerky Nade Bendovej. Volko potom na záverečnom štvrtom úseku prispel aj k zlatu kvarteta Našej atletiky Bratislava v štafete na 4 x 200 m.

Víťazka šesťdesiatky žien Monika Weigertová utvorila slovenský výkon roka 7,43 a o dve stotinky si zlepšila aj osobný rekord. “Osobáky” si zapísali aj ďalšie dve medailistky – Viktória Forster (7,59) a Daniela Ledecká (7,62). Stanislava Škvarková po dlhšej súťažnej pauze jasne vyhrala beh na 60 m prekážok za 8,17 sekundy (získala tretí titul) a potvrdila stabilne vysokú výkonnosť v aktuálnej halovej sezóne.

Tisícpäťstovku žien vyhrala v absolútnom osobnom rekorde 4:25,88 min Gabriela Gajanová, ktorá si netradičným štartom v hale spestrila zimnú prípravu. Zverenka Pavla Slouku dotiahla k limitu (4:28,00) na júlové juniorské MS v Nairobi Elenu Duškovú (4:27,97), bronz si vybojoval ďalší talent, 17-ročná Líza Hazuchová (4:30,41).

V diaľke žien zaznamenala víťazný hetrik viacbojárska špecialistka Lucia Vadlejch (622 cm), strieborná, ešte len 16-ročná, Renáta Vodnyánszká si utvorila osobný rekord 585 cm. Na 60 m prekážok zvíťazil bronzový z lanských juniorských ME na prekážkarskej štvorstovke Matej Baluch časom 8,18 sekundy o štyri stotinky pred obhajcom zlata Marcom Adrienom Drozdom (8,22), ktorý si o 0,03 s zlepšil osobné maximum.

Viac k témam: halové majstrovstvá Slovenska v atletike
Zdroj: Webnoviny.sk – Skvelý Ján Volko získal štvrtý domáci halový titul na 60 m, prispel aj k zlatu svojho klubu v štafete © SITA Všetky práva vyhradené.