26.4.2024 (SITA.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia v príprave na májové majstrovstvá sveta v Česku zaznamenala druhú prehru, v piatok v Trenčíne podľahla hostiteľovi svetového šampionátu 2:4.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v apríli odohrali už piaty duel a doteraz si pripísali tri víťazstvá a dve prehry.

Premiérový duel v sezóne

V aktuálnej sezóne obaja súperi absolvovali premiérový vzájomný duel. V histórii si zmerali sily už 74-krát a Česi dosiahli 52. triumf, okrem toho sa zrodilo aj sedem remíza a 15-krát zvíťazili Slováci. Český tím zaznamenal nad Slovákmi už piatu výhru bez prerušenia, zatiaľ naposledy slovenskí hokejisti tohto súpera zdolali v apríli 2022 v Spišskej Novej Vsi v príprave na MS.

Slovenskému výberu vôbec nevyšla prvá tretina. Česi boli aktívnejší, korčuľovali rýchlejšie a mali výrazne viac streleckých pokusov. Kým tím SR preveril súperovho brankára Lukáša Klimeša len trikrát, česká reprezentácia mala 19 takých pokusov a tri puky skončili za Samuelom Hlavajom. Skóre stretnutia otvoril presným zásahom v početnej výhode Jakub Vrána, poistku potom pridali Jakub Flek a Matěj Stránský.

Prvá tretina bola príliš

V úvode druhej časti síce v presilovke skorigoval Andrej Kudrna po prihrávke kapitána Matúša Sukeľa spoza bránky, no na rozdiel troch gólov upravil v 57. minúte Libor Zábranský. Bodku za stretnutím dal gól Samuela Takáča, ktorý 90 sekúnd pred treťou sirénou len zmiernil prehru Slovákov. Tí mali v súboji viacero šancí, puky však viackrát poslali len do konštrukcie českej bránky.

„Prehrali sme prvú tretinu, neboli sme pripravení a mali sme veľa strát. Bojovali sme, ale prvá tretina bola príliš… Počas prestávky som hráčov čakal v kabíne, čo nezvyknem. Povedal im, že tým, že tam som, niečo nie je dobré. Nebolo akceptovateľné, aby sme tak odohrali prvú tretinu,” uviedol tréner Craig Ramsay v prenose JOJ Šport.

Pred odchodom na MS do Česka (10. – 26. mája) budú hrať slovenskí hokejisti už len doma. Odvetu proti Čechom absolvujú už v sobotu v Bratislave, v Žiline na nich čaká súboj proti Poliakom (3. mája) a generálkou na svetový šampionát bude bratislavský duel proti Američanom (7. mája). Na MS sa slovenskí hráči SR v základnej skupine v Ostrave a ich súpermi budú postupne Nemci, Kazachovia, Američania, Poliaci, Francúzi, Lotyši a Švédi.

Medzištátny prípravný zápas výberov mužov – Trenčín:

Slovensko – Česko 2:4 (0:3, 1:0, 1:1), doplnkové sam. nájazdy: 2:2
Góly: 23. Kudrna (Sukeľ, Kollár), 59. Takáč (Kollár, Kašlík) – 13. Vrána (Ticháček, Kovařčík), 18. Flek (D. Špaček), 19. Stránský (Beránek), 57. Zábranský (Kovařčík)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hronský, Štefik – Durmis, D. Konc ml. (všetci SR), 6150 divákov
Zostavy:
Slovensko: Hlavaj – Bučko, Ivan, Grman, Bačik, Gachulinec, Golian, Brincko, Petrovický – Lantoši, Cingel, Baláž – Cehlárik, M. Sukeľ, Kudrna – Faško-Rudáš, Tamáši, Okuliar – Kašlík, Kollár, Takáč – Petrovský
Česko: Klimeš – Zábranský, Kempný, D. Špaček, Krejčík, Pyrochta, Ticháček, Šustr, Ščotka – Kaše, M. Špaček, Červenka – Chlapík, Tomášek, Vrána – Flek, Kovařčík, Lenc – Stránský, Filippi, Beránek

Viac k témam: Slovenská hokejová reprezentácia, Zápas
Zdroj: SITA.sk – Slováci v príprave na MS v hokeji podľahli Čechom, rozhodla prvá tretina © SITA Všetky práva vyhradené.